Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Иран забрани западни фризури

Go down 
2 posters
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Иран забрани западни фризури Empty
ПишувањеПредмет: Иран забрани западни фризури   Иран забрани западни фризури Icon_minipostedСре Мај 02 2007, 12:43

Иранските мажи повеќе несмеат да се шишаат, ниту да се бричат на "западен" начин. Не се знае како точно изгледаат "западните" фризури, ама се знае дека за непочитување на одредбата, иранските бербери ќе кркаат казни.
Иранските власти на берберите во техеран им доставиле писмен налог во кој строго им забрануваат иранските мажи да ги шишаат или да ги бричат на западен начин, објави иранскиот весник "Етемад".
Во налогот кој го добиле иранските бербери, не е точно прецизирано што точно властите подразбираат под "западни фризури". Во случај берберите да ја прекршат забраната на "западните фризури", им се заканува одземање на дозволата за работа.
Вратете се на почетокот Go down
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl


Број на мислења : 477
Age : 32
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

Иран забрани западни фризури Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иран забрани западни фризури   Иран забрани западни фризури Icon_minipostedСре Мај 02 2007, 20:15

e so im smetaat tolku frizovite?
Вратете се на почетокот Go down
 
Иран забрани западни фризури
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Мода и убавина-
Отиди до: