Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 а карете и други боречки вешини .....

Go down 
+5
smiley :)
DJ_Stole
Moscow_BoY
Proof
Karate Kid
9 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler


Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedВто Фед 20 2007, 16:20

ogi nasiot karate kid od 1-1 samo prodolzi zakon si
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedВто Фед 20 2007, 16:33

сега овој викенд се одржува карате куп во лесковац, повеке информации после натпреварот Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler


Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСаб Фед 24 2007, 15:19

OGI SKRSI NOGA
Вратете се на почетокот Go down
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСаб Фед 24 2007, 18:46

Е Оги се разболе бе ништо од овој турнир ама ај остај и некој друг да се порадува да земе златен медал
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedПон Фед 26 2007, 12:41

Paparapacipipas напиша:
Е Оги се разболе бе ништо од овој турнир ама ај остај и некој друг да се порадува да земе златен медал

ЕЕЕЕЕ тука си у НАЈГОЛЕМА грешка ! Very Happy болен отидов и се вратив со 2 златни и пехар ! пехарот следуваше за секој првак во категоријата, ама јас си добив само еден зашто другиот беше за клубот пошто категоријата беше екипна. Сега малце повеке за турнирот

Вчера на ден 25.02.2007 се одржа традиционалниот карате турнир "Ипон 2007" во Лесковац. На турнирот имаше голема конкуренција, а и голем број на такмичари(1200 пријавени, 150 присутни), во таа конкуренција успеав да си го одбранам златото на истиот турнир од минатата година но овој пат од таа категорија да ме испратат и со пехар. Иначе мојот клуб се врати со 12 златни медала со што го земавме и Второто Место на генералниот пласман а со тоа и УШТЕ ЕДЕН ПЕХАР за клубот Twisted Evil Twisted Evil

сега накратко мојот успех на турнирот:

Ката машки индивидуално (90'-91') - Прво место - морам да напоменам дека сум многу задоволен со успехот од оваа категорија, не само што ми го донесе првиот пехар, туку и мојата изведба мислам дека беше максимумот од мене, онака како што одсекогаш сум сакал да изработам.Twisted Evil Twisted Evil

Ката Екипно машки (90'-91') - прво место - овде го освоив вториот пехар, но дека е екипно и ние од екипата неможе да си го поделиме на три пехарот оди за клубот Very Happy

учествував и во борби но тамо ми се падна Српскиот блакански шампион во борби и ме елиминираше уште во првиот круг, но не е бажно, јас сум задоволен со мојот успех и борба.

тоа е тоа, наредната недела најверојатно на форумов ке го има и резултатот од Белградскиот турнир.

!!!!!! ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА !!!!!

П.С. покрај слатките медаљи кои ги освоив, мноооооооогу слатки ми беа лесковачките плескавици !!! па јеботе у лесковац бевме, а да не идеме на скара не иде Very Happy:lol!:
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedПон Фед 26 2007, 12:53

Абе за ова медаливе алал да ти е ја не би можел да ги освојам, ама плескавици и тоа како би можел да јадам. Ти наместо да донесеш наваму само лиги ни праиш на сите.
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedПон Фед 26 2007, 12:58

фала брат, да ти се врати и тебе со успех
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedПон Фед 26 2007, 13:05

Ја за да освојам некакви медали само треба да почнам да тренирам нешто, да се пробијам во тим, да појдам на некој натпревар и да бидам најбоље таму. Ништо друго само тоа, ситници.
Вратете се на почетокот Go down
*marija*
искусно членче
искусно членче
*marija*


Број на мислења : 153
Age : 32
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedПон Фед 26 2007, 13:14

Ahhh kolku samo se gordeam so moeto NAJDOBRO DRUGAR4E!!!!!!!heheee.......
Вратете се на почетокот Go down
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler


Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСре Мар 07 2007, 12:03

ogi aj sega da ni osvois nekoj medal na balkansko
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСре Мар 07 2007, 12:07

аааааааа тоа обавезно ! тоа ми е следно што сакам да постигнам, до сега сум бил на 2 балкански но без медал, на едното бев 4ти а на другото 7 или 8 .... оваа година балканското е на крај на јуни во Букурешт, епа Романијо спремајте едно злато за мене !!!Mad
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler


Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСре Мар 07 2007, 12:09

pa na toa site cekame
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСре Мар 07 2007, 12:11

а може и да дојдете со мене да викате малце Very Happy па одма после такмичењето и да падне пивце .... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler


Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСре Мар 07 2007, 12:12

moze jaz znaes deka pivo ne odbivam
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСре Мар 07 2007, 23:17

ИЗВЕСТУВАЊЕ !!

во сабота на ден 10.03.2007 во салата автокоманда ке се одржи мегународниот турнир "Mеталург Опен". Влез бесплатен кој сака нека повели, немора да се доага одма за почетокот на натпреварот кој иначе почнува во 10h.

јас лично неверувам ке такмичам некаде на почетокот зашто категориите ми се такви, поголемите такмичат покасно малце( и ја спагам тамо Very Happy )
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler


Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСре Мар 07 2007, 23:54

ok ako mozeme ke dojdeme.No neli sme na fudbal kaj IGOR
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedЧет Мар 08 2007, 01:32

неможам да идам морам да такмичам, стварно тоа ми е пред се морам да такмичам заради клубот, пробај свати ме
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedЧет Мар 08 2007, 01:46

Де бе Оги сфатено е. Ти мора да си подобриш формата за поважни турнири, а фудбалов ке го одложиме за другпат.
Вратете се на почетокот Go down
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler


Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedЧет Мар 08 2007, 02:06

ke napravime isklucok samo za da pobedis.Samo na Igor ke mu se krene kosata tolku mu ja mislese za utakmicata
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСаб Мар 10 2007, 20:15

ок веке најавив за такмичењето денеска, веке сите знаете каков бече турнирот така да си почнам само со резултати.Такмичев во 2 категории и си земав 2 медали:

Кати машки '91-годиште индивидуално - Прво место (мојата категорија, ако неземам овде прво нешто не е ок со мене ....)

Ката машки '91-'94 екипно - Второ место (ова е категорија каде што не зависи се од мене ама у секој случај задоволни сме 3цата што сме во екипа, иначе не победи другата екипа што беше од кај нас од клуб Very Happy )

Eпа народе тоа е тоа, ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА !!!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
*marija*
искусно членче
искусно членче
*marija*


Број на мислења : 153
Age : 32
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСаб Мар 10 2007, 20:40

JA SAKAM JAVNO DA TI SE IZVINAM,STO NE DOJDOV ALI STVARNO NE MOZEV DA STANAM.......ALI IPAK TI DRZEV SREKA I GLEAM IPAK SE ISPATESE...JA SUM ZADOVOLNA SO TVOJOT USPEH!!!!!!
BRAVO!!!!!!!!
CESTITKI!!!!!!
HEHEHE
Вратете се на почетокот Go down
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСаб Мар 10 2007, 21:04

Браво. Не дојдов да те гледам пошо спиев до 12
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedСаб Мар 10 2007, 23:06

ок бе народе нема гајле, ке има пак за 2 недели, на 25 државно Сениорско ( неам пуни 16 год за тамо ама можат да ме прошверцаат дека оваа год пунам и нешто малце ке се фатат врски за да учествувам Very Happy ) а и други такмичења овде у скопје следуваат во брзо време.

Во секој случај фала на честитки !!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler


Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedНед Мар 11 2007, 13:50

epa ogi so sreka
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_minipostedВто Мар 20 2007, 20:18

Недела 25.03.2007 - државно сениорско такмичење ! почеток 10 часот ! И јас ке такмичам, за сала незнам уште точно но ке биде или афтокоманда или кале ! ПОВЕЛЕТЕ ДОЈДЕТЕ ДА НАВИВАТЕ !! КЕ ИМАМЕ МНОГУ ЈАК НАСТАП !!!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Sponsored content





а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: а карете и други боречки вешини .....   а карете и други боречки вешини ..... - Page 2 Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
а карете и други боречки вешини .....
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: